Pages

15 Mart 2013 Cuma

Aşk en güzel bahanesi midir şiirin?


Kelebeğin Rüyası
    Gitmezsek olmazdı. Sonuçta ben; evet ne Muzaffer Tayyip Uslu’ yu, ne de Rüştü Onur’u bilirdim. Hatta pek az şiir adamı bilirim, ama her şeyden evvel Behçet Necatigil’dir benim şiiri sevme sebebim. Film gösterime gireli epey oldu, neredeyse gidecekti. Yakaladım. Tabii gitmeden merak ettim yazıları yorumları, şairleri, şiirleri araştırdım oldukça fazla bilgi edindim. Tabii bir yandan oyunculuklardan tutun da, senaryoya dair gereğinden fazla bilgi karmaşası oluştu kafamda. O zamanda baktım objektifliğimi yitirdim yitireceğim kendimi zorladım, sadece izledim. 
     Evet Muzaffer Tayyip karakterinin hal ve gidişatını biraz abartılmış bulsam da oyunculuğuyla Kıvaç oldukça başarılı şekilde altından kalkmış. Sanılanın aksine Suzan karakterine Belçim; bence hoppa ve yüzeysel kız izlenimini gayet iyi vermiş. Vakur bir Behçet Necatigil’in yanında Rüştü Onur’a yani Mert’e gelirsek izlemesi benim için ayrı bir keyifti.
Ve tüm bunlar görüntünün mükemmeliyeti, sade bir o kadar acı bir konu oluşu… Her şey her şey bir yana hemen her dakika söylenen o güzel ve anlamlı sözler, dizeler.  Onları tekrar duymak için bile yeniden gidebilirim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder